Destek

Eğer makineniz USB tarama özelliğini destekliyorsa, USB bellek aygıtında bulunan tüm JPEG, TIFF, BMP formatındaki resim dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz ve yazdırabilirsiniz, ancak PDF dosyalarını görüntüleyebilmek ve yazdırabilmek için makinenizde Postscript3 kiti olması gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için 0 (216) 465 65 00’dan Teknik Servis birimine bağlanarak bilgi alabilirsiniz.

Garanti yada Bakım sözleşmeniz bulunuyor ise evet alabilirsiniz, Alttaki Linki tıklayarak yazılımı lütfen indiriniz.

Kurulum bittiğinde yazılımı çalıştırarak kullanıcı id ve parolasını destek birimimize ileterek gerekli yardımı alabilirsiniz.

Uzak Masa üstü yardım.

Yanıp sönen bir ORİJİNAL BOYUT göstergesi, tepside yüklü bulunan kağıt boyutunun, tepsi için olan kağıt boyutu ayarından farklı olduğu anlamına gelmektedir. Kağıt ebadı ayarını değiştirin.

Tabla seçiminin değiştirmek için [KAĞIT SEÇİMİ] tuşunu kullanarak değiştirin.

SPF/RSPF'deki orijinali yüzü yukarı bakacak veya belge camındaki orijinali yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin

Cihazınızın bakım zamanı gelmiş servis için 0(216)4656500 numaralı telefondan Teknik Servis'imizi arayınız.

Cihazınız kağıt sıkıştırmış,kontrol paneli olan bir cihazsa ekrandaki önergeleri izleyerek kağıdı çıkarın. Sorun devam ederse 0(216)4656500 numaralı telefondan Teknik Servis'imizi arayınız.

Ön kapak veya yan kapak açık. Ön kapağı veya yan kapağı kapatın

Makineyi kapama düğmesiyle kapatın, 10 saniye kadar bekleyin ve yeniden açın. Bu şekilde hata düzelmemişse 0(216)4656500 numaralı telefondan Teknik Servis'imizi arayınız.

Yazıcınızın açık olup olmadığını, ekranında Ready to Copy (Fotokopi Çekimine Hazır)durumda olduğundan ve kablolarının takılı olup olmadığını kontrol edin.

Bunlardan eminseniz 0(216)465 65 00 dan Teknik Destek birimimizi arayıp destek alabilirsiniz.

Yazdırdığınız belgenin boyutu farklı ise ve kağıt tepsinizde A4 varsa böyle bir mesaj alırsınız. Belgeyi yazdırmak için cihaz üzerinde iş kuyruğu menüsüne gidin, dokümanınızı seçin ve ayrıntı tabını tıklayın kağıt seç kısmından A4'ü seçin ve yazdırın.

Çalışan tüm uygulamalardan (programlar) çıkıp, sadece print etmek istediğiniz programı çalıştırıp yazdırmayı deneyiniz. Bu problem genelde bilgisayar veya ağ'daki sorunlardan kaynaklanmaktadır. Destek için 0(216)465 65 00 dan Teknik Destek birimimizi arayıp destek alabilirsiniz.

Cihazın tanınıp tanınmadığını kontrol etmek için Sistem Ayarlarında-Usb Aygıt kontrolünü kullanın. Tanımıyorsa usb belleği çıkarıp tekrar takın. Ayrıca usb belleğin tanınması için belleğin formatı FAT32 olmalıdır.

Toner Tasarruf modu açıksa daha az toner kullanacağından yazdırma ve kopyalama kalitesi daha düşük olur. Bu özelliği kapatın.

Destek için 0(216)465 65 00 dan Teknik Destek birimimizi arayıp destek alabilirsiniz.

Sharp sürücülerini www.mitasan.com.tr adresimizin “Destek Sitesi Sürücüler Kılavuzlar“ kısmından (ilgili model ve işletim sistemininizi seçerek ) veya direk http://www.sharp.com.tr/cps/rde/xchg/tr/hs.xsl/-/html/karsidan-yuekleme-merkezi.htm adresinden indirebilirsiniz.

Evet Sharpdesk Mobile uygulamasını Appstore veya Android marketten indirerek mobil cihazlarınızdan çıktı alabilirsiniz.Ayrıntılı bilgi için lütfen http://www.sharp.com.tr/cps/rde/xchg/tr/hs.xsl/-/html/product-details.htm?product=SHARPDESKMOBILE&cat=31140 bknz.

Fotokopi makinesi otomatik ışık ayarı konumunda mı? Otomatik ışık ayarı konumuna göre ışık ayarı yapınız.

Fotokopi makinesi manual ışık ayarı konumunda mı? Işık ayarını manual ışık ayarı tuşları ile yapınız.Tüm ışık ayarını yapmak için manual ışık ayarı düzeyini ayarlayınız.

Toner ilave et göstergesi yanıp sönüyor mu? Toner ilave ediniz.

Kopya tablası veya üst kapak kirli mi?Kopya tablasını ve/veya üst kapağı temizleyiniz.

Orijinaller doğru yerleştirilmiş mi? Orijinalin kenarlarını, kopya tablası üzerinde bulunan orijinal boyut çizgileri ile çakıştırarak yerleştiriniz.

Kağıtlar kasete doğru olarak konmuş mu? Kağıtları düzgün yerleştiriniz. Kağıt kıvrık, katlanmış veya buruşuk mu? Kağıtları yeni kağıt ile değiştiriniz. Kağıt ıslak veya nemli mi? Kağıdı yeni kağıtla değiştiriniz. Fotokopi makinesi içinde sıkışık kağıt veya kağıt parçası kalmış mı?Kağıdı almak için gereken işlemleri yerine getiriniz.

On Line göstergesini kontrol ediniz. Kapalı ise; On Line Tuşuna basınız. Buna rağmen baskı alamıyorsanız bilgisayar ile yazıcı arasındaki kablo bağlantısını kontrol ediniz.

Güç kablosunun yerine düzgün bir şekilde takılıp takılmadığını kontrol ediniz. Açma Kapama anahtarının gerçekten açık konumda olduğuna emin olunuz.

Macintosh işletim sistemlerinden çıktı alabilmek için makinenizin Postscript 3 kitinin takılı olması veya standart olarak Postscript sürücünün tanımlı olması gerekmektedir. Bu durumdan emin olduktan sonra www.mitasan.com.tr sitesinden “Destek Sürücü ve Yazılımlar” bölümüne girerek makine modelinizi ve kullanılmakta olan Macintosh işletim sisteminin versiyonunu seçtikten sonra ilgili yazıcı sürücüsünü indirerek kurulumu yapabilir ve yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi ve destek için 0 (216) 465 65 00 no’lu numaradan Teknik Destek birimine ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Bilgisayar ile yazıcı arasındaki bağlantı kablosunu kontrol ediniz. Başka bir uygulamadan farklı bir dosya yazdırmayı deneyiniz. Sorun ortadan kalkıyorsa sorun çıkaran uygulama ile ilgili yazıcı ayarlarını kontrol ediniz.

Öncelikle kullanmakta olduğunuz makine modelinizin hangi yazıcı sürücüsünü kullandığından (SPLC, SAPL-C, PCL, PS vs.) emin olunuz. Bunun için makineniz ile birlikte gelen kitapcıktaki kurulum kılavuzundan, makinenizin broşüründen bilgi edinebilirsiniz. Doğru yazıcı sürücüsünü yüklediğinizde sorununuz ortadan kalkacaktır. Yazıcı sürücüsü hakkında bilgi bulamadıysanız veya doğru sürücüyü indirip yüklemede sıkıntı yaşıyorsanız, destek için 0 (216) 465 65 00 no’lu numaradan Teknik Destek birimine ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Destek için 0(216)465 65 00 dan Teknik Destek birimimizi arayıp destek alabilirsiniz.

Yazıcının ECO Baskı modunda olup olmadığını kontrol ediniz. Toner seviyesi düşük yoğunluğa ayarlı olabilir düzeltiniz.

Kullandığınız dosya veya programı kontrol ediniz.

Yazıcı toneri bitmiştir. Lütfen SHARP Türkiye Distribitörü MİTASAN Büro Mak. İth. Ve San. Tic. A.Ş. veya Yetkili Satış ve Servis noktalarından temin edeceğiniz yeni bir orijinal toner takınız. Yetkili Teknik Servis ve Satış Noktaları için www.mitasan.com.tr web sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Öncelikle daha önce tarayıcınızı kullanabiliyorsanız ve şu anda tarayıcınız çalışmıyorsa bilgisayarlarınızın IP yapılandırması otomatik IP ile yapılandırıldığı için tarayıcınızı kullanamıyorsunuz demektir. Sorunu gidermek için bilgisayarınızın Başlat, Programlar kısmına gelerek programlar içerisinden Sharpdesk klasörünün içerisinden Network Scanner Tool seçiniz ve karşınıza açılacak olan pencerede Scanners sekmesini seçerek Sağ taraftaki menülerden Auto Detect tuşuna basınız, program ağda tarayıcınızı otomatik olarak bulacak ve bilgisayarınızın IP profilini güncelleyecektir. Uygula ve tamam diyerek işlemi sonlandırınız. Artık tarayıcınızı kullanabilirsiniz.

Makinenizden USB bellek aygıtına tarama yapabilmeniz için öncelikle makinenizin bu özelliği destekleyip desteklemediğinden emin olmalısınız, konu hakkında bilgiyi makineniz ile size verilen kullanım kılavuzundan, makinenizin broşüründen veya Mitasan yetkili teknik servislerinden edinebilirsiniz. Eğer makineniz bu özelliği destekliyorsa USB bellek aygıtına tarama yapabilirsiniz.